Skip to content

Máš problémy s prehrávaním? Pozri si technické požiadavky.

Pre zobrazenie videa musíš byť prihlásený. Prihlásiť sa.

MORENA BAND

Keď sa po mnohých problémoch najmä s Koronou nakoniec ukázalo, že naším prvým koncertom budú Aďka s Dominkou a Emou, mal som obrovskú radosť. Azda jeden z najosviežujúcejších počinov na hudobnej scéne za posledné roky. Tri nádherné dámy, vybavené úžasným vokálnym arsenálom, vtipom a zmyslom pre inteligentný pop, ktoré dokázali z jedného divadelného vystúpenia vytvoriť, nebojím sa povedať nový hudobný štýl. Ľudovkársky vyfarbený spev v modernom performance s ľahko feministickým, skôr humorne ako bojovo naladeným podtextom, do Filipovsky klavírneho popjazzu rozpaľuje ženy skrz všetky generácie ale hociktorý muž si na tom tiež zgustne.

Keď sa zjavili „na pľace“ do bodky naplnili očakávania. Do zatvorenej krčmy, kde štáb zahalený v rúškach, v dosť dramatických podmienkach rozbiehajúceho sa projektu pripravoval naše prvé nahrávanie, vkročila radosť a zábava. Dominika strieľala jeden fórik za druhým, Aďka zas svojou milosťou všetkých hodila do pohody.

Potom sa začalo nahrávať. Nečakal som, ako tri krátke skladby môžu byť zážitkom na celý večer. Najprv zimomriavkový úvod v podobe skladby „Boľavá“, song  „Prikrytá perinou“ vás otvorí ako konzervu plnú slepačej polievky pre dušu a nakoniec vás nakopne muzikálovo komická „Púpava“. Že chýba najväčší hit Neviditeľná žena? Vôbec nevadí. Sme vďační, že to dievčatá v tom umeniu neprajnom období takto krásne dali, a najmä Dominke, ktorá odspievala skvelý koncert aj napriek tomu, že jej tehotenské bruško by si pýtalo skôr kľud a pohodu doma na gauči.

autor projektu

Marek Kliman

1,00 

Tento web používa súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac o cookies →