Technické požiadavky

Pre plynulé sledovanie streamu je potrebné, aby Tvoje internetové pripojenie a zariadenie, na ktorom náš stream sleduješ, spĺňali určité štandardy.

Rýchlosť internetového pripojenia

Pre sledovanie filmu v rozlíšení 1080p musí rýchlosť Tvojho internetového pripojenia (bandwidth) dosahovať aspoň stabilných 7 Mbps. Tento údaj si môžeš skontrolovať napríklad na stránke https://testmy.net/download. Rýchlosť internetového pripojenia sa však v priebehu dňa mení, vo večerných hodinách môže (ale nemusí) byť pomalšia.

Počas sledovania streamu svoje internetové pripojenie nevyťažuj inými aktivitami (pozatváraj si nadbytočné okná, karty v prehliadači, zastav synchronizácie alebo sťahovanie na pozadí). Môžeš si tiež skúsiť vymazať v prehliadači cookies.

Pre najlepšiu kvalitu videa si manuálne nastav kvalitu obrazu na 1080p (cez ozubené koliesko vo video playeri). V prípade kolísavého alebo slabšieho internetu, zníž kvalitu na 720p, prípadne nižšiu. Vyhni sa nastaveniu kvality „auto“, pre vimeo live stream to nie je vhodná voľba.

Internetový prehliadač

Pre sledovanie nášho streamu použi tieto internetové prehliadače a ich verzie:

Chrome 30 a vyššie
Firefox 27 a vyššie
Internet Explorer 11
Microsoft Edge
Safari 9 a vyššie

Tvoje zariadenie (PC, notebook, mobil)

Na zariadení, z ktorého sleduješ náš stream, by nemali prebiehať žiadne ďalšie procesy. Kvalitu projekcie môže výrazne zvýšiť, ak si zavrieš ostatné programy a prípadné aktualizácie vykonáš ešte pred začiatkom streamu.

Operačný systém

Prehrávač Vimeo, na ktorom funguje náš stream, by mal správne pracovať na týchto operačných systémoch:

Windows 10
Mac OS 10.12 Sierra a vyššie

Smart TV

Streamy Koncertov na lavičke bežia na webe www.koncertnalavicke.sk, prostredníctvom platformy Vimeo live streaming. Skontroluj si, či Tvoj Smart TV podporuje túto platformu.
Alternatívou je pripojenie notebooku k televízoru prostredníctvom HDMI kábla.

Technická podpora

Pri prípadných technických problémoch s prehrávaním nás kontaktuj na mailovej adrese info@koncertnalavicke.sk .